+380979919922
Kyivstar Lifecell Vodafone

Ваш кошик порожній!

Втулка стабілізатора – основний елемент кріплення стабілізатора до підрамника. Сам стабілізатор забезпечує поперечну стійкість автомобіля. При нахилі авто ліворуч або праворуч кінці стабілізатора закручуються в протилежні сторони. У цьому виникає зусилля протидії. Стабілізатор намагається повернути колеса автомобіля в одну площину. Якби у автомобіля не було стабілізатора поперечної стійкості, крен у поворотах був би набагато більшим.

Стрижень стабілізатора прикріплений до кузова автомобіля не жорстко, а через втулки або, як їх іноді називають, подушки, які дозволяють йому прокручуватися і водночас у них відсутня люфт. Інакше у підвісці з'явиться стукіт.

Види втулок стабілізатора

Способів кріплення стабілізаторів до кузова багато. Тому кількість конструкцій втулок теж дуже велика. Вони бувають розрізні та нерозрізні, для переднього або заднього мосту. За матеріалом, з якого їх виготовляють, вони бувають:

  • гумові;
  • поліуретанові;
  • металеві.

Найбільш точно дізнатися, які саме втулки стоять у вашому авто, можна у спеціальних каталогах.

Причини виходу з ладу втулки стабілізатора

Розглянемо докладніше зусилля, що у системі стабілізації при нахилі, крені автомобіля. У цій системі однією точкою важеля є кінець стабілізатора із прикріпленою стійкою, а іншою точкою є кронштейн стабілізатора із встановленою втулкою. Втулка бере на себе такі ж зусилля, як шарнір стійки стабілізатора. Відповідно, знос втулок відбуватиметься з такою самою швидкістю. Вплив на комфорт при пересуванні автомобіля нерівною дорогою від шарнірів і від втулок буде приблизно однаковим.

Чинники, що впливають знос втулок, наступні:

  • незахищена конструкція, розташована на днищі автомобіля;
  • наявність пилу, бруду, води, хімреактивів;
  • знакозмінне навантаження;
  • ударне навантаження під час проїзду ямок.

Ось чому в Україні заміна втулок стабілізатора – операція є досить поширеною.

Особливості вибору втулки стабілізатора та як проводиться заміна

Звичайно, що вашому автомобілю підійде тільки певний тип втулок. Не варто гнатися за міцнішими або довговічнішими виробами. Справа в тому, що втулка – витратний матеріал. Завдяки зносу матеріалу втулок матеріал стрижня стабілізатора залишається менш зношеним, а його ціна набагато більше, ніж пари гумових елементів.

Заміну втулок, незважаючи на простоту операції, що здається, краще доручити майстрам СТО. Нова втулка який завжди вільно встановлюється у відведене їй місце. Іноді для цього потрібний допоміжний домкрат. Та й відкрутити заржавілі болти кронштейна не завжди є можливим. А в автосервіс знайдеться все необхідне.

Де придбати втулки стабілізатора?

В наш час ви можете купити втулки на ходові моделі автомобілів в будь-якому найближчому магазині автозапчастин. Багато торговців викладають на прилавок продукцію не просто дешеву, а й сумнівного походження, а отже, і якості. Але що зекономити на деталі, якщо її установка обходиться в кілька разів дорожче?

Розумніше користуватися послугами перевірених постачальників. Наприклад, магазин Успікс. Представлена ​​у нас продукція, навіть не топових виробників, все одно відповідатиме належним їй критеріям і прослужить встановлений термін.

Основні бренди-виробники втулок стабілізаторів на uspix.net.

При виборі втулок на нашому сайті, в першу чергу, зверніть увагу на продукцію таких гігантів, як LEMFORDER, SWAG, DELPHI або YAMATO. Не менш добре зарекомендувала себе продукція FEBI BILSTEIN, SIDEM та A.B.S. Якщо необхідної вам запчастини не вдалося знайти у зазначених виробників, виберіть інший бренд. У будь-якому разі магазин uspix.net надає гарантію на всю куплену у нас продукцію.

. На жаль, відсутня деталь для вашого авто. Заповніть форму підбір по телефону, або зателефонуйте нам, і ми допоможемо вам з підбором.