+380979919922
Kyivstar Lifecell Vodafone

Ваш кошик порожній!

Найнеобхіднішим конструктивним елементом підвіски є маточина. Перші маточини з'явилися ще в возах та каретах. Саме тоді зменшення ваги колесо стали виготовляти з кількох частин. І центральна частина колеса, яка передає зусилля на вісь обертання, стала називатися маточкою. При цьому не важливо, чи обертається колесо на нерухомій осі або разом з віссю.

До самої маточини, крім колісного диска, кріпиться також гальмівний диск або барабан. Іноді на маточці встановлюють енкодер системи ABS.

Види ступиць колеса

Залежно від компонування автомобіля розрізняють кілька видів маточок.

за способом приводу на колеса: провідних та ведених коліс;

за способом керованості колесами: керовані та некеровані.

Найбільш прості за конструкцією маточини провідних некерованих коліс. Як правило це маточини задніх коліс автомобілів. Враховуючи, що маточини обертаються одночасно з приводною віссю, вони здебільшого виготовляються як одна деталь. Так само змінюються.

Схожі по конструкції маточини керованих і некерованих коліс. Це можуть бути задні колеса передньопривідного автомобіля або передні колеса задньопривідного автомобіля. Такі маточини найбільш прості у виготовленні і мають найменшу вагу. У конструкції таких маточок передбачено отвір під установку підшипників та отвори під шпильки.

Найскладнішими у виготовленні є маточини провідних керованих коліс. Така маточина повинна забезпечувати не тільки встановлення підшипника та колеса, але й закріплення осі ШРУСа.

Ознаки зносу та необхідності заміни маточини колеса

Щоб точно визначити придатність маточини до подальшої експлуатації, необхідно перевірити обертання колеса. Варто також звернути увагу на такі деталі:

підвищення температури при обертанні маточини;

поява гулу під час руху;

поява маслянистих розлучень на колісному диску;

люфт при обертанні колеса.

Сама маточина, як і підшипник, що знаходиться всередині неї, є неремонтопридатними вузлами, тому, при появі несправності підлягають заміні.

Чому так важливо вчасно замінити маточину колеса?

Судячи з розташування в автомобілі, маточина несе велике навантаження. Під час руху в повороті, при розгоні та гальмуванні, при проїзді нерівностей до ваги авто додаються динамічні навантаження. Особливо великі ударні навантаження при проїзді ям та купин, які поки що є на дорогах України. І якщо маточина не витримає і лопне, колісний і гальмівний диск втратять з'єднання з автомобілем. Напевно, ви коли-небудь бачили перекошений автомобіль на узбіччі, що ніби припав на один бік. І хоча найчастіше в подібній ситуації проблема в підшипнику або в важелі підвіски, при поломці маточини результат виглядатиме аналогічно.

Як вибрати та купити маточину колеса на uspix.net?

Щоб вигідно купити маточину для вашого автомобіля, скористайтесь послугами магазину Успікс. На сторінці нашого порталу ви можете вибрати запчастину по марці та моделі вашого автомобіля.

Важливим фактором при покупці є ціна. Знайдені варіанти на сторінці uspix.net, ви можете відсортувати за зростанням або зменшенням ціни. З нами ви точно не помилитеся.

. На жаль, відсутня деталь для вашого авто. Заповніть форму підбір по телефону, або зателефонуйте нам, і ми допоможемо вам з підбором.