Warning: mysqli::mysqli(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100518 Library:100236 in /home/u752000013/domains/uspix.net/public_html/system/library/db/mysqli.php on line 7 Шини та диски купити у Львові - купити гуму на автомобіль в Україні | Ціни на шини в USPIX.NET
+380979919922
Kyivstar Lifecell Vodafone

Ваш кошик порожній!
Шини і диски

Для забезпечення надійного зчеплення колеса з дорогою автомобільні шини вимагають регулярної заміни. Купівля нової гуми необхідна при зміні сезонів, нерівномірному зносі і пошкодженнях. Правильний вибір автошини сприяє безпеці на дорозі, маневреності автомобіля, плавної і безшумної їзди.

Чи потрібно міняти автомобільну гуму?

Найбільш важливі характеристики покришки - типорозмір, склад гуми і малюнок протектора. Значення має і конструкція каркаса, яка повинна відповідати вазі авто і тяжкості вантажів. Автогума, відповідна сезону і особливостям дорожнього полотна, дозволяє з упевненістю керувати транспортом. Зношені шини знижують коефіцієнт зчеплення з дорогою, вони не відводять бруд і пил, тому машина може стати некерованою.

Види автомобільних покришок

Якщо ви хочете правильно підібрати покришки для свого автомобіля, необхідно ознайомитися з видами і типами шин. Головні критерії вибору:

 • типорозмір;
 • властивості гуми;
 • малюнок протектора;
 • конструкція.

Типорозмір повинен чітко відповідати марці і моделі автомобіля. Невідповідний розмір може пошкодити ходову. Конструкція каркаса автопокришки для легкових і вантажних авто теж відрізняється. Для транспортування важких вантажів необхідний посилений каркас.

Властивості гуми також багато в чому відрізняються, тому за складом гумової суміші їх ділять на:

  • літні;
  • зимові;
  • всесезонні.
 • Літня гума використовується при температурі вище 5 градусів, підходить для експлуатації восени, навесні, влітку. Вона має досить щільний склад, в теплу пору року при інтенсивному нагріванні матеріал розширюється, забезпечуючи зчеплення з дорогою. По міських дорогах такі шини їдуть безшумно.

Зимова гума більш м'яка, за рахунок еластичності вона забезпечує високий коефіцієнт зчеплення з мокрою, засніженою дорогою. Використовується при температурі нижче 5 градусів, підходить саме для холодної пори року і непридатна для літа. Є моделі для європейської суворої зими, що ідеально підходять по висоті і ширині протектора.

Види малюнка протектора

Від дизайну протектора залежить не тільки зовнішній вигляд, але і властивості шини. Протектори діляться на:

 • симетричні;
 • асиметричні.

Кожен з них може мати спрямований і ненаправлений малюнок. Універсальним і найбільш затребуваним варіантом вважається симетричний ненаправлений рисунок. Вони надійні і мають невисоку вартість, хоча не можуть забезпечити маневреності на високій швидкості. Для їзди по мокрій дорозі підходить симетричний спрямований малюнок. Такий візерунок відводить вологу і забезпечує контакт колеса з дорогою.

Асиметричний ненаправлений малюнок - дорожчий варіант, який якісно справляється з водою і снігом, підходить для позашляховиків, експлуатації в складних погодних умовах. Асиметричний направлений рисунок зустрічається рідше, такі покришки вимагають дотримання особливих правил установки.