Джерелом енергії турбокомпресора є розпечені вихлопні гази ДВС: чим вище їх температура і тиск, тим інтенсивніше крутиться ротор турбокомпресора.
Турбокомпресор нагрівається з трьох причин:
1) від гарячих газів, що надходять в турбінну частина;
2) від стиснення повітря в компресор;
3) від тертя в підшипниках.
Максимальний нагрів відбувається при роботі двигуна на піку потужності. Це проявляється при русі на високих швидкостях по магістралі. Інша можливість сильно нагріти турбокомпресор - це їзда в важких умовах: по бездоріжжю. Перегрів можливий і при русі в горах з великою кількістю підйомів, а також з причепом.
Після зупинки двигуна охолодження розпеченого турбокомпресора різко погіршується. Масло вже не подається, тепло йде в підшипниковий вузол, залишки мастила в підшипнику і його ущільнення починають закоксовивается. З часом це призводить до погіршення ущільнення і порушення розрахункового режиму роботи підшипника. А обертання ротора без подачі масла під тиском провокує появу задирів.
Якщо їзда була спокійна, то глушіть собі мотор і ні про що погане не думайте. А ось якщо носитися на позамежних швидкостях, викручуючи двигун до межі, тоді перед зупинкою має сенс постояти хоча б кілька хвилин, даючи двигуну прийти в себе.
Наші рекомендації: Умови роботи турбокомпресора - дуже важкі, а принципових нововведень, які роблять його безсмертним, поки не з'явилося. До того ж це недешевий агрегат: ремонт вдарить по кишені, коли гарантія закінчиться. І якщо ваш автомобіль не обладнаний електричним насосом, який качає охолоджуючу рідину після зупинки, рекомендуємо витримувати паузи в одну-дві хвилини, перш ніж глушити мотор, який попрацював на межі.



